II Festiwal Frassatiego

“Miłosierdzie zasiewa w ludziach pokój, ale nie jest to pokój tego świata, lecz pokój prawdziwy, którym tylko wiara w Jezusa Chrystusa może nas obdarzyć” Per Giorgio Frassati

W zeszłym roku wsparliśmy inicjatywę Fundacja Kiabakari, której celem był zakup ambulansu dla Centrum Zdrowia im. P. G. Frassatiego w Kiabakari w Tanzanii.

W tym roku wraz z Duszpasterstwem Akademickim Morasko chcemy w szczególny sposób uwrażliwić uczestników Festiwalu na potrzeby tych, którzy żyją w ciągłym niepokoju i lęku o swoje jutro – wychowanków Domu Pokoju w Betlejem. Jest to miejsce w którym siostry Elżbietanki z poznańskiej prowincji opiekują się potrzebującymi dziećmi z obszaru Autonomii Palestyńskiej, dbają o ich edukację i wsparcie rodzin.

Chcielibyśmy wesprzeć sierociniec w sposób materialny, albowiem każdy produkt na terenie Palestyny jest wielokrotnie droższy niż tuż za murami Autonomii. Poza wsparciem finansowym pragniemy również modlić się w intencji pokoju dla Betlejem i na świecie.

Festiwal Frassatiego to połączenie działania z modlitwą i dobrą zabawą. Już teraz rezerwujcie sobie czas od 18-20 maja 2018 roku!

Program festiwalu prezentuje się następująco:
– PIĄTEK 18.05
18:30 Msza Św. i wielbienie pod hasłem „Zasiejmy pokój” w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Poznaniu

– SOBOTA 19.05
09:00 Debata młodych nt. „Powołani, by siać pokój”
18:00 Impreza Włoska „La vita e bella” na Wolny Dziedziniec

– NIEDZIELA 20.05
17:00 Verba Sacra poświęconą św. Katarzynie ze Sieny w Bazylika archikatedralna Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Poznaniu

Do zobaczenia!

 

Zdjęcie użytkownika Stowarzyszenie "Accademia Frassati".